Амантай Нурмагамбетов

Директордың кеңесшісі, «Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы», Қазақстан Республикасы

Профессор Нурмагамбетов Амантай Әбілхайырұлы – ҚР БҒМ Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығының директор кеңесшісі. Қазақ мемлекеттік университетін бітірген. М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университеті, саясаттану ғылымдарының докторы, физика-математика ғылымдарының кандидаты, отандық және халықаралық ғылыми журналдарда, сонымен қатар монографиялардағы бірқатар ғылыми жұмыстардың авторы. Соның ішінде: Жоғары білім беру жүйесін трансформациялау жағдайында Қазақстан Республикасының саясаты: Алматы: Domino DG, 2002; Еуропада жоғары білім беруді дамыту стратегиясы: Құжаттар. – Алматы: Қазақ университеті, 2004; Қазақстан: білім мен жаһандануды трансформациялау, Жаһандану; Рухсана Зиа, Нью-Йорк: Nova Science Publishers, Inc., 2006.

Профессор Нурмагамбетов ғылым мен жоғары білім саласында мол тәжірибеге ие. Еңбек жолын Қазақстан Республикасы Ғылым Академиясының Ядролық физика институтында ғылыми қызметкер ретінде бастады, ол мансабын Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ-да оқытушы, доцент, факультет деканы, халықаралық ынтымақтастық жөніндегі директор қызметін атқарды. Басқармада бас инспектор, сектор меңгерушісі және Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің мемлекеттік инспекторы болып табылады. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және ақпараттық технологиялар департаментінің директоры болып жұмыс істеді. Ақтөбе мемлекеттік педагогикалық институтының ректоры және Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университеті болды. Төрт жыл бойы ҚР БҒМ Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығын басқарды. Жоғары білім беру реформасы бойынша сарапшылардың ұлттық командасының мүшесі.

June 7, 201909:30-11:00
Жаһандық үрдістер және оның жергілікті деңгейдегі өзектілігі
Секциялық отырыс 1
Өткізілетін орны: Болрум (оң) 1, Блок C2, Назарбаев Университетi