Амр Эльнашай

Вице-канцлер және ғылыми-технологиялық трансферт жөніндегі вице-президенті, Хьюстон Университеті

Амр Эльнашай Патшалық Инженерия Академиясының (Ұлыбритания) мүшесі және Техас штаты, Хьюстон Университетінің вице-канцлері және ғылыми-технологиялық трансферттің вице-президенті болып табылады. Қазіргі лауазымына дейін Пенсильвания Университетінде инженерлік ғылымдардың деканы қызметін атқарды, сонымен қатар Гарольд және Инге Маркус инженерлік бөлімін басқарды. Профессор Эльнашай Пенсильвания штатындағы ресурстық басқаруға маманданған бес ғылыми-зерттеу және дамыту комитеттерінің бірінің төрағасы болды. Декан болып жұмыс істеген кезінде ол колледждің бейінін өзгертетін және магистранттардың санын едәуір кеңейтетін 16 пәннен және пәнаралық дәрежеден тұратын бір жылдық магистратура мен инженерия магистрі бағдарламасының бастамашысы болды.

Ол бұрын Urbana-Champaign Иллинойс университетіндегі Азаматтық және экологиялық инженерия кафедрасын басқарды (2009 жылдың маусымынан бастап 2013 жылдың желтоқсанына дейін). Кафедра меңгерушісі қызметін атқару барысында зерттеу шығындары 30% -ға артты, ал магистратурада оқығандардың табысы 500% -ға артты. Ол студенттерге, магистранттарға және аспиранттарға арналған үш пәнаралық бағдарлама құрып, көптеген студенттерді тартты. NSF Centre MAE (2004-2009 жж.) Ведомствоаралық пәнаралық инженерлік-зерттеу орталығының (ERC) директоры болды. Профессор Элнашай сондай-ақ Иллинойс штатында (2002-2009 жж.) NSF желісінің жер сілкінісі модельдеу зертханасының (NEES) директоры болды. Оның Иллинойс штатындағы 13 жылдағы жалпы зерттеу шығыны 20 миллион доллардан асты. 4 жыл қатарынан (2006-2009 жж.) Осы жетекші кафедрада жоғары ғылыми шығындарға ие профессор болды.

Доктор Эльнашай Каир университетінен (1977ж.) Бакалавр дәрежесін алды, содан кейін Лондон Университеті Империал Коллежл (1980, 1984) магистр және PhD дәрежесін алды. 2001 жылдың маусым айында Иллинойстың Университетінде жер сілкінісі техникасының профессоры және Империал Колледжінде кафедра меңгерушісі болды (1985-2001).

Зерттеулерінің мүдделері – бөлінген көпмәнді аналитикалық модельдеу, стресті және жойылу жағдайында желілерді талдау, өрт пен өртті таратудың кең ауқымды үлгілеуі, гибридті тестілеу және күрделі желілер мен құрылымдардың жер сілкіністеріне әсерін зерттеу. Қазіргі уақытта Пенсильвания штатындағы аспиранттың жалғыз кеңесшісі және Иллинойсдағы басқа студенттің PhD комитетінде жұмыс істейді. 250-ден астам ғылыми басылымдар, соның ішінде 146 мақалалары, көптеген конференциялар, үлкен және беделді лекциялар, ғылыми баяндамалар, 3 кітап және бірнеше кітап басылымдары, журнал мақалалары мен жер сілкінісі туралы есептер жарияланды. Доктор Эльнашай 46 докторлық және 100-ден астам магистрлік диссертацияларды меңгерді. Оның көптеген студенттері бүкіл әлем бойынша өнеркәсіпте, академияда және үкіметте маңызды лауазымдарға ие.

June 7, 201914:00-16:00
Индустриялық-академиялық экожүйені қалыптастыру‘