Раушан Сарсембаева

Президент, Қазақстан іскер әйелдер қауымдастығының

Қазақстан іскер әйелдер қауымдастығының президенті, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия мүшесі, әлеуметтану ғылымдарының докторы.

1995 жылдан қазіргі уақытқа дейін республикалық мәртебесі бар және Қазақстандағы 20-дан астам филиалы бар «Қазақстанның іскер әйелдер қауымдастығы» қоғамдық бірлестігінің президенті. 1000-нан астам адам Ассоциацияның мүшелері болып табылады, жыл сайын 5000-нан астам әйел ұйым қызметіне ие болады.

Ассоциациядағы 24 жылдық қызметінде Раушан Сарсембаева әйелдердің экономикалық және саяси мүмкіндіктерін көтермелеу, қоғамдағы әлеуметтік мәртебесін көтеру және гендерлік теңдікті насихаттау мақсатында көптеген жобалар мен бағдарламаларды жүзеге асырды.

1989 жылы «Қазақстанның азық-түлік кәсіпорындарын техникалық қайта жарақтандыру негіздері» тақырыбында кандидаттық диссертация қорғады және экономика ғылымдарының кандидаты дәрежесін алды.

1989 жылдан 1991 жылға дейін Қазақ КСР Мемлекеттік статистика комитетінің біліктілікті арттыру институтының директорының орынбасары болып жұмыс істеді.

1991 жылы маусымда ол акционерлік қоғамын ұйымдастырды, оның қызметі бизнес-білім, сауда және туризмді ұйымдастыруға бағытталған және компанияның бас директоры болған.

2005 жылы «Қазақстандағы жүйелік әлеуметтік-экономикалық реформалардың гендерлік аспектілері: “әлеуметтiк аспект” тақырыбында докторлық диссертация қорғады.

1995 жылдан бастап әр түрлі халықаралық форумдар мен конференцияларда Қазақстан әйелдерінің қозғалысын білдіреді.

2002 жылдан бастап Қазақстанның іскер әйелдер қауымдастығы Әйелдердің жаһандық саммитінің халықаралық серіктесі болды. 2012 жылдан бастап Ассоциация Дүниежүзілік әйелдер кәсіпкерлер ассоциациясының (FCEM) мүшесі болды.

«Қазақстан Еңбек Сіңірген Қайраткері» (2015), «Құрмет»  орденімен (2010 ж.) ҚР Құрмет белгісімен марапатталған; Қазақстан Республикасы Президентінің алғыс хаттары (2005, 2011) және Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 10 жылдығына арналған мерейтойлық медальдар, Қазақстан Республикасы Парламентінің 10 жылдығы.

June 6, 201915:30-17:00
Іскерлік келіссөздер