Аманда  Мёрфи

Аманда Мёрфи

Ассистент профессор, Тілдер, лингвистика және әдебиеттер кафедрасы, Гуманитарлық және әлеуметтік ғылымдар мектебі

Аманда Мерфи магистр және Ph.D. Висконсин-Мэдисон Университетінің Славян тілдері мен әдебиетінде, сондай-ақ, Хамильтон колледжінің математика және орыстану бакалавры. Доктор Мерфи Колби колледжінде орыс тілі, әдебиеті және мәдениеті, Аляска Анкоридж университеті, Висконсин-Мэдисон университеті және Middlebury колледжінде сабақ берді.

Доктор Мерфидің ғылыми қызығушылығы XIX ғасырдағы орыс әдебиеті, семиотика, киім-кешек және материалдық мәдениет, діни суреттер, империялық мифтер мен тарихи проза. Жақында империялық Ресейдегі Dress Culture мәдениетіне арналған Киім Мәдениетінің журналының арнайы шығарылымын редакциялады, ол әртүрлі пәндер бойынша мамандардың қосқан үлесі болды.

Доктор Мерфидің Пушкин және материалдық мәдениетіндегі қазіргі кітабының жобасы «Татьяна Beyond: Пушкиннің Өмір және Өнер қиылысында Героиндер» атты диссертациялық жұмысынан дамыды. Бұл жоба кодталған әлеуметтік және саяси түсіндірмелерді жеткізудегі киім мен мәдени артефакттардың рөлін қарастырады. Ұлы Екатерина Ұлы Ресейде және кейінгі ұрпақ үшін оның нәтижелері. Пушкиннің Питер ұлы Пауылдың екіжүзді көзқарасы жақсы зерттелгенімен, Екатерина билігінің теріс пікірлері аз зерттелген. Менің әдіснамалық көзқарасым Июри Лотманның семиотикалық теориясын және Ричард Вортманның «билік сценарийлерінің» тұжырымдамасын біріктіреді, Пушкиннің Екатеринаның империялық мифтерінің қалай қолданғанын талдауға, оның ақындық шеңбер мүшелерімен сөйлесуге.